Sejarah PERTAM – PERTAM
DULU
1 Januari 1992 - 13 Oktober 1994

YAB TAN SRI HAJI ABDUL RAHIM BIN TAMBY CHIK

 

YAB Tan Sri Haji Abdul Rahim bin Tamby Chik

14 Oktober 1994 - 22 Mei 1997

YAB DATUK SERI HAJI MOHD ZIN BIN HAJI ABD GHANI

 

YAB Datuk Seri Haji Mohd Zin bin Haji Abd Ghani

23 Mei 1997 - 2 Oktober 1999

YAB DATUK SERI HAJI ABU ZAHAR BIN HAJI ISNIN

 

YAB Datuk Seri Haji Abu Zahar bin Haji Isnin

3 Oktober 1999 - 6 Mei 2013

YAB DATUK SERI HAJI MOHD ALI BIN MOHD RUSTAM

 

YAB Datuk Seri Haji Mohd Ali bin Mohd Rustam

7 Mei 2013 - 9 Mei 2018

YAB DATUK SERI IR. IDRIS HARON

 

YAB Datuk Seri Ir. Idris Haron

11 Mei 2018 - 2 Mac 2020

YAB HAJI ADLY ZAHARI

 

YAB Haji Adly Zahari

9 Mac 2020 - 30 Mac 2023

YAB DATUK SERI UTAMA HAJI SULAIMAN MD ALI

 

YAB Datuk Seri Utama Haji Sulaiman Md Ali

31 Mac 2023

YAB DATUK SERI UTAMA AB RAUF BIN YUSOH

 

YAB Datuk Seri Ab Rauf Bin Yusoh

KINI
DULU
FEBRUARI 1992 - OKTOBER 1992

DATUK MOHD ZAM BIN ABDUL WAHAB
DMSM, DSM, KMN

OKTOBER 1992 - NOVEMBER 1992

ABDUL JALIL BIN MOHAMED ALI
KMN

JANUARI 1993 - SEPTEMBER 1995

DATUK HAJI AHMAD BIN ITHNIN
DMSM, SSA

OKTOBER 1995 - MAC 1996

DATUK WIRA ABDUL RAHMAN BIN JAMAL
DCSM, SOK

MAC 1996 - DISEMBER 1996

DATUK AMID BIN NORDIN
DMSM, PJK, PBM, JP

JANUARI 1997 - DISEMBER 2010

DATUK HAJI AS' ARI BIN IBRAHIM
DMSM, DSM, BKT, PJK

JANUARI 2011 - FEBRUARI 2017

DATUK HAJI HASNOOR BIN SDG. HUSIN
DMSM

FEBRUARI 2017 - MEI 2018

DATUK ROSPANDI BIN LEMAN
DPSM, BCM, PJK, JP

MEI 2018 - MAC 2020

DATUK MOHD RAFIQ BIN NIZAMOHIDDEN
PBM

MAC 2020 - JUN 2023

DATUK ROSPANDI BIN LEMAN
DPSM, BCM, PJK, JP

JUN 2023

DATUK ZULKIFLEE BIN DATUK SERI MOHD ZIN
DMSM

KINI
DULU
16 FEBRUARI 1992 – 15 MAC 1999

HAJJ MOHAMAD NOOR BIN OTHMAN

16 MAC 1999 – 15 MAC 2002

HAJJ AB. KARIM BIN HAJJ ISMAIL

24 APRIL 2002 - 13 MEI 2004

HAJJ MUSTAPA BIN HASSAN

1 JUN 2004 – 31 DISEMBER 2007

ABDOL MUTALIB BIN CHE MAH

1 APRIL 2007 – 1 JULAI 2012

MOHAMED NASSER BIN HAJJ SELAMAT

16 DISEMBER 2012 – 31 DISEMBER 2013

HAJJ AZMI BIN HAJJ HUSSAIN

1 JANUARI 2014 – 7 JUN 2018

DATUK YUSOF BIN HAJJ JANTAN

8 JUN 2018 – 2 MAC 2020

MEJ. JEN. DATO' OSEMAN BIN CHIK (B)

9 APRIL 2020 – OKTOBER 2022

DATUK MOHD RIDHWAN BIN MOHD ALI

FEBRUARI 2023 - FEBRUARI 2024

YBRS. TUAN AKMAL BIN ABDUL MANAP

FEBRUARI 2024 - KINI

YBHG. DATUK MOHD RIDHWAN BIN MOHD ALI

KINI
PAUTAN KERAJAAN
TOP